All about The Life, Traveling and Creative

Blog o plnení svojích snov

Zabalife

Recent Posts

Odkaz pre teba

“ mám Ťa rád brácho“

Lúčim sa s tebou, pretože mi to nebolo dopriate

17. júla 2018/Life
Home/Blog/Life/Odkaz pre teba

Môj odkaz tebe je jednoznačný. Ži tak, aby si bol šťastný i keď ma už nikdy viac nepritisneš na svoju hruď a nepovieš tie krásne slová, ktoré si mi často vravel:“ mám Ťa rád brácho“……

Slová tak silné, ktoré mi dávajú pocit istoty, pocit, že ma držíš za ruku, pocit, ktorý sa iba ťažko opisuje. Ty vieš, že sme si po tvojom odchode prežili svoje. Ty vieš i to, že všetko ostalo na mne…..

Nie, necítim hnev, prázdno, či trápenie…..to nie. Všetko sa pominulo, lebo si stál pri mne. Ty jediný vieš, čo som prežíval. Ty jediný vieš, kde sa stratila moja sila. Ty jediný vieš, prečo som sa tak veľmi zmenil, hoci som za to zaplatil obrovskú daň. Ty jediný vieš, čím som si musel prejsť, aby som prišiel na to, prečo mám dôvod žiť.

 

 

Vďaka tebe

Je mi veľmi ľúto, že to muselo zájsť až sem, no vďaka tebe som našiel samého seba.

 • Vďaka tebe som opäť začal žiť.
 • Vďaka tebe mám silu a energiu pomáhať druhým.
 • Vďaka tebe som opäť našiel zmysel môjho života.
 • Vďaka tebe sa mi vrátil cit a láska.
 • Vďaka tebe opäť žijem.

Nebolo to jednoduché sa s tým vyrovnať. Tvoj odchod bolel a bolí do dnes. Nie len mňa, ale i všetkých na okolo. Tvoj úsmev, tie tepláky, botasky, cigareta v ústach či tvrdý postoj chlapa z teba robili človeka, na ktorého sa ťažko zabúda.

 

Pamätáš

 • Pamätáš, keď si mi v deň tvojho odchodu sľúbil, že v sobotu si spolu vypijeme pohár vínka?
 • Pamätáš, keď si mi deň v tvojho odchodu ukazoval ten krásny stroj, ktorý Ti robil obrovskú radosť a vždy Ti vyčaroval úsmev na tvári? Správne tvoja motorka…..

 

 • Pamätáš, ako si na nás kričal zo schodov – ahojte Nemci….?
 • Pamätáš, ten na ten pocit, keď sme sa vždy vítali s tou obrovskou láskou v srdci?
 • Pamätáš, ako si venoval všetok svoj čas rodine?

Ja si na to všetko pamätám veľmi dobre a nikdy na to nezabudnem.

 

Najkrajšie detstvo vieš kto mal? Ja ….. a vieš prečo? Lebo si ma musel všade brať na rozkaz našej mamičky. Ja som  sa vďaka tebe naučil plávať, bicyklovať, chodiť na čerešne, lámať kukuricu, či stavať bunkre….. krásne, ďakujem Ti.

 

Vždy si mi vravel, že nie som domáci kutil. Mal si pravdu, neviem opravovať motorky či autá, neviem murovať, neviem pracovať s elektrikou, neviem lakovať ako ty, no jedno viem určite-som ten človek, ktorý po tvojom odchode zobral všetku ťarchu na seba a začal sa plne venovať rodine. Urobil som všetko preto, aby som splnil tvoje poslanie. To poslanie, ktoré si mi zanechal. Viem, že som to dokázal a si na mňa hrdý, hoci som za to zaplatil tú najvyššiu daň, čo ma moc mrzí….

 

Ale nebuď smutný….pretože ja nie som. Už nepozerám na život cez tmavé sklo. Našiel som ten správny smer i vďaka tebe. Viem, že mi pomáhaš a stojíš pri mne. Cítim to. Cítil som to i po tvojom odchode-nikomu som to nepovedal, no ty vieš, že prvý týždeň po tvojom odchode sme boli spolu. Ty vieš, že sme sa veľa rozprávali a určili sme si priority, ktorých sa budeme držať…..

 

Práve preto je tu čas, aby sme sa rozlúčili i touto cestou. Hoci sme si to už všetko nedávno vysvetlili a ty si mi dal druhú šancu, no teraz je to iné. Teraz si idem za svojim, teraz je ten správny čas ukázať čo vo mne je. Teraz je ten právny čas vykročiť tou správnou nohou. Viem, že potrebuješ už čas pre seba, no potreboval som Ťa cítiť, aby som to všetko ustál…..

Preto sa chcem s tebou ešte raz rozlúčiť, nakoľko to v minulosti nebolo možné. Mal som totižto iné povinnosti o ktorých Ti hovoriť nemusím. Ty sám ich poznáš veľmi dobre. Bol som jediný, ktorý sa s tebou nemohol rozlúčiť ako sa patrí.

Z toho dôvodu som sa rozhodol s tebou rozlúčiť prostredníctvom tohto článku s úsmevom na perách a s láskou v srdci. Sĺz už predsa bolo dosť. Je časť načerpať nové sily, lásku a žiť život podľa svojich predstáv.

 

Tu je náš odkaz pre teba

 

 

sused, tak si ho vždy volal. To sú tvoje slová braček…..

Náš sused Ti venoval to najkrajšie čo si môžeš priať. To čo si vždy miloval, to čo Ti robilo radosť, to čo tvoje srdce napĺňalo šťastím a to čo Ti dávalo silu žiť ďalej. Vieš čo to je? Správna odpoveď….. piesne, hudba, gitara, ktorú si tak miloval. Náš sused naspieval tvoje slová, ktoré si zložil, tvoja žena všetko prepísalaja to teraz zverejním, nech každý vie, aké veľké srdce si mal, aký si bol láskavý a ako nám veľmi chýbaš. Neplačem neboj….to sú iba iskričky v mojich očiach, ktoré sa touto cestou s tebou lúčia…..moc tu chýbaš, odpočívaj v pokoji…..

 

 

Hudba/Text: Vladimír Kochan

Naspieval : Matúš Dunajovec, skvelý spevák, ktorý má cit pre hudbu a svojim hlasom je jedinečný. Touto cestou by som sa Ti chcel veľmi pekne poďakovať….. Ak túžite i Vy spoznať tohto mladého človeka plného elánu, kliknite na Youtube/Matus Dunajovec. Určite sa Vám zapáči rovnako, ako mne….

 

Kontakt:

mdunajovec@gmail.com

 

 

Thank you

 

 

2 komentáre

 • Avatar
  Miriam Fintor / 6. decembra 2018 / Odpovedať

  Milý Peťo!
  Máš môj obdiv a hlbokú poklonu, ako si sa popasoval s tak ťažkou životnou skúškou.
  Úplne si všetko vystihol.. a krásne napísal!
  …nedokázala som udržať slzy..

  • zabalife
   (Author) zabalife / 6. decembra 2018 / Odpovedať

   Ďakujem veľmi pekne….. som rád, že sa Ti článok páčil. Bol písaný z prežitých skúseností, s láskou v srdci, so slzami v očiach a s úsmevom na perách……

Add comment

Wildster Theme / Proudly powered by WordPress / Created by IshYoBoy.com